Kayadüzü İ.Ö.O. (Batman)

06 Nisan 2008

Mesaj ekle

Merhabalar,
Batman Sason Kayadüzü ilköğretim okulunda ingilizce öğretmenliği yapmaktayım. Okulumuz adındanda anlaşılacağı gibi köy okulu. okulumuzdakı ogrencılerin hepsinin anadili arapça. cocuklar evde aileleriyle arapça konusuyorlar ve okula geldıklerınde Türkçe konusuyorlar. Ve doğal sonuç olarak bu çocuklar konusulanları ,anlatılanları anlamak da güçlük çekiyor.Bu sorunu aşmanın yolu olarak da bol bol kitap okumaları gerektiğini düşünüyorum ancak yeteri  kadar kitabımız yok bız oğretmenler olarak elemizden geldiği kadar karşılamaya çalışıyoruz ancak yeterlı olamıyoruz. bu konuda yardımlarınız beklıyoruz.
ayrıca çocukların ailelerin geçim kaynagı tutun yetiştiriciliği ancak bildiğiniz gibi devlet tutunde kota uygulaması yapmakta ve aileler en fazla 400 kg tutun ekıp tekele satabılmektedırç. Bu da ailenin 1 yıllık geçimi demek ve bundan dolayı cocuklarına harcıyacakları cok fazla paraları olmaması demek. Yani cocuklarımızın ustunde basında giyecek cok fazla bırseyleri yok bu konuda da yardımlarınızı beklıyoruz....

İhtiyaç listesi:

  1. Kitap
  2. Kıyafet- ayakkabı-
  3. Bilgisayar(mümkün olabildiği ölçüde)

 

Ramazan BULUT
05058098946

Mesaj ekle

Mesajlar

Bu çocuklar hepimizin
Merhaba,
Ben İstanbul Kültür Üniversitesi çalışanıyım. Daha önce de bir çok köy okuluna kırtasiye, kıyafet vb. yardımlarda bulunduk. Size de elimizden geleni yapmaya hazırız. Size vereceğim telefon numarasından beni arayıp istediklerinizi bildiriniz lütfen.
Tel no: 0212 4984207
Saygılarımla

Ebru Güzel dediki,16 Nisan 2008

Kayadüzü yardımlarınızı bekliyor
Bu okulda daha önce görev yapmıştım.arkadaşımızın duyarlılığı için teşekkür ederim.Evet bu okul da çocuklar okuyacak bir kitap bile bulamıyolar elbiseleri yamalı hiç bilgisyarları yok maus bile tanımıyorlar.Köy halkı maddi olarak çok fakir,çocuklar bunu hissedyor. çok başarılı öğrencilerimiz olmasına rağmen maddiyattan dolayı okuyamıyolar.Lütfen elele bu okulumuza yardım edelim.

hamza dediki,19 Nisan 2008

Kayadüzü
Çocuklar okula hala kara lastik ayakkabı ve çorapsız geliyorlar.

Bir dramı anlatmak için kelimelerin yetersiz olduğu anlar vardır. Bir kalemin, bir silginin, hatta bir a4 kağıdının ne kadar anlam kazandığını kavramak için gelip onu bu yavrulara uzatıp görmenizde fayda vardır. Yardımın hazzını o zaman duyacaksınız.

yılmaz dediki,19 Nisan 2008

Kayadüzü İ.O
Sevgili çalışma arkadaşlarım mailinizi gördüm bu duyarlılığınızdan ötürü sizleri birkez daha kutlamak istedim. Kayadüzünde geçen çalışma dönemimiz boyunca birlikte yapmaya çalıştığımız ve yaptığımız tüm fedakarlıkların ardından daha geniş katılımların sağlanabilmesi için gösterdiğiniz gareti destekliyorum elimizden geldiğince yardım etmeye devam.

murat dediki,29 Nisan 2008


DÜNYAYI VERELİM ÇOCUKLARA
Dünyayı verelim çocuklara hiç değilse bir günlüğüne
allı pullu bir balon gibi verelim oynasınlar
oynasınlar türküler söyleyerek yıldızların arasında
dünyayı çocuklara verelim
kocaman bir elma gibi verelim sıcacık bir ekmek somunu gibi
hiç değilse bir günlüğüne doysunlar
bir günlük de olsa öğrensin dünya arkadaşlığı
çocuklar dünyayı alacak elimizden
ölümsüz ağaçlar dikecekle.Özellikle Güneydoğu da eğitimin gittikçe önem kazandığı şu dönemde okulumuz öğrencilerinin başarısı, ihtiyaçlarının giderilmesine bağlıdır. Biz minik birer fidan ekiyoruz bu bozkırlara. Hadi, birer damla su da siz olun; fidanlarımızı yemyeşil ağaçlara dönüştürelim. Unutmayın en ufak yardım çok şeyi değiştirecek. İster bir kalem, bir defter ol; ister kendine bir kardeş seç abla ya da abi ol. Ne olursan ol, gel sen de bizimle ol.

Biz 10 öğretmen ve 200 öğrenci bir araya geldik ve Kayadüzü İlköğretim Okulu olduk. Ama yetmiyor. Çocuklarımız yeni dersliklere kavuşmak bilgisayar tuşlarıyla buluşmak istiyor; kalem-defter sıkıntısı, ayakkabı mont sorunu bitsin istiyor. Çocuklarımız kitap okumak istiyor. Ben ne yapabilirim demeyin, çağrımızı okuyarak bile ışık oldunuz. Gelin ışıklarımız hiç sönmesin. Çocuklarımızın geleceğini hep beraber aydınlatalım.

Ramazan dediki,30 Nisan 2008

merhaba
ben ve ailemde bu yardım kampanyasını duyduk ve yardım yapmak istiyoruz.evimizde çok sayıda kitap ve ansiklopedi var kaldırılmış şekilde eskiyorlar.bunların heba olmasını istemiyoruz.göndermek için napmamız gerek sizinlemi irtibata geçelim.napmamız gerektiğini söylerseniz çok sevinirim.

sevcan dediki,08 Mayıs 2008

yardım
öncelikle duyarlılığınız için teşekkür ederiz. bize ulaşabilmeniz çok basit tlf numaramız 0505 809 89 46, mail adresimiz ramoli_27@hotmail.com, ayrıca herhangi bir yardım gönderecekseniz koli vb. Kayadüzü i.o Batman /Sason ayrıca Kayadüzü İ.O öğretmen evi adresine gönderirseniz de yardımlarınız elimize ulaşır. Şimdiden çok teşekkür ederiz.....

ramazan dediki,10 Mayıs 2008

sitem
bazı kurumlar ve kişiler bize yardım edeceklerinin sözünü verdikleri halde yardım etmiyolar. kendilerini aradığımızda ise telefonu açıp kapatıyolar.Şunu söylemek istiyorum biz bu yardımları çocuklarımız daha ii bi eğitim ortamı ve imkanı oluşsun diye taleb ettik. Veren de saolsun vermeyende ama söz çok önemlidir ilgilillere duyrulur..4 haftadır arıyoruz bize hafta sonu gönderecez diyolar yazık çok yazık.....

ramazan dediki,23 Mayıs 2008

ihtiyaclarinizin ne kadari devam ediyor.
Hocam, saniyorum, ihtiyaclarinizin bir kismi karsilanmis, nelere ihtiyaciniz kaldi bildirebilir misiniz?

Isil Polatoglu dediki,26 Mayıs 2008

kayadüzü sizi bekliyor
öncelikle duyarlılığınızdan dolayı teşekkür ederim Işıl POLAT hocam..Hocam ihtiyaç olarak bilgisayarımız yok.fotokopi makinası yok.oks ve sbs hazırlık kitabımız,öğrencilerimize kışlık mont kazak bot vb.kırtasiye malzemesi,anaokulu için oyuncak vb.şimdiden çok çok teşekkür ederim,okul adresimiz mail adresi ve tlf numarası mesajlar bölümünde mevcut. Bize ulaşabilirsiniz..

ramazan dediki,26 Mayıs 2008

ihtiyaçlarımız
sayın ışıl hocam ihtiyaçlarımızı yazdık siteye ama bir haber çıkmadı sizden.Yapmayı düşündünüz bir yardım olursa şayet tüm bilgiler sitede mevcut.

ramazan dediki,10 Haziran 2008

hoca dediginiz bu olmalı
evet bu olmalı çünkü ben o okulda tam 4 sene okuyan biriyim burdan elimden kadar okula yardım eden büün herkese seslenmek istiyorum ben o okulda okurken iyi imkanlar olmasada o hocalar imkanlara bedeldi bunun için ben burda bütün kayadüzü lere slm diyor ögretmenlerin ellerinden öperim.o okulda çok başarılı çoçuklar var lütfen yardım edelim.

baydın dediki,29 Haziran 2008

saygılar
herkesin kendine özgü davranışları varsa herkesnasıl istedigini yapabiliyorsa bu dunyada ve bu özgürlügü kaptırmak istemiyorsak elimizden gönlümüzden gelen herşeyi en iyi şekildeyapalım raman hocam burdan hayatında başarılardilerim şimdi askerligini yaptıgını biliyorum herkese burdan slm kayadüzü ne ve tüm yardımsever vatandaşlara burdan slm ben bünyamin

bünyamin dediki,02 Temmuz 2008

ozur
kusura bakmayin hocam, malesef sehir disinda oldugum icin ilgilenemedim.

Insallah bu hafta sonuna kadar yada haftaya hafta sonu elimizden geldigince birseyler gondermeye calisacagiz verdiginiz adrese.

bir de hesap numaraniz var mi? ozel mail adresime de yazabilirsiniz.

isil_oktay@hotmail.com

tekrar ozur diliyorum

Isil Polatoglu dediki,08 Temmuz 2008

teşekkürler
Sayın Işıl Hocam,bugün itibariyle yardımlarınız elimize geçti,çok teşekkür edrim Kayadüzü adına.Duyarlılığınızdan dolayı saolun, varolun.

ramazan dediki,23 Temmuz 2008

teşekkür
hocam burda ellerinizden öperim çünkü bilmiyorum ne diyecegimi çok yardım ediyorsunuz bizim okula size kayadüzü köyü adına çok çok teşekkür ederiz hayatınızda başarılarınızın devamını dilerim .

bünyamin dediki,10 Ağustos 2008

okulların açıldığı şu günlerde
Ben size(ey eğitime gönül vermiş insanlar, hayırsever insanlar )batman\'ın Sason ilçesinden sesleniyorum…
Düşünün,bir dağ başında kocaman ve görkemli bir okul. Öğrencileri ise uzakta. . Ama köyümüzün yolu yok. Öğrencilerim o dağ,bayırları aşıp ince bir yol yapar. Çünkü kurtuluşları bu yolun sonundadır. evde,elektriğin hep kesildiği,bir çoğu tarafından unutulan ve acıların demir gibi sert yaşandığı bir coğrafyada yaşar öğrencilerim.
Onlar ki okuluna gelmek için geceyle yoldaşlar. Çünkü güneş uykusundayken çocuklarım okul yoluna çıkarlar. Ayaklarında dünyanın yükünü taşımışçasına parçalanan lastik ayakkabı ve artık dikilecek yeri kalmamış terlikler. Hele bir de yağmur yağdığı zaman…O ayakkabılar elde gelir. Çamur aman vermez ilerlemesine. Kimi zaman yalın ayak gelinir okula. Ama gözlerinde yoksulluk değil,bin bir umut taşır benim öğrencim. Umudu boy versin diye her yanımla sarılırım,o taze yürekli sımsıcak bakışlara.
Kendi akranları yaşanılası evlerden okullarına arabalarla,özel servislerle giderken;benim öğrencilerim el ovuşturarak,ıslak çorabını kurutmaya çalışır her an ıslanacağını bilse bile. Çünkü ayakkabı deliktir. Okul çıkışı ise koyun yayar,keçi otlatır. evde çalıştırılır,tarlada çalışır,Üşümek,unutulmak ve yokmuşlar gibi davranmak onların hakkı değil. Kaderleri ise hiç değil. N’olur uzatın o güzel ellerinizi. İyilik meleği olun, O melek öğrencilerime.
Demem o ki siz güzel yürekli insanlar,bir tohum da siz atın bu bereketli topraklara.

ramazan dediki,31 Ağustos 2008

elimden geldiği kadar
benm sizden sitediğim bi çocuk.İtiyaçlarını elimden geldiği akdar ben karşılamak istiyorum.bilmiyorum ne kadar faydalı olabilirim..en azından hepsi için olmasada biri için bişiler yapabilirmm diye düşünüyorumm.maillime döndüğünüzde numaramıda yazarım bunlar direk yayınlanıomu bilmediğim için yazmadım sizden haber bekliyorum

neslihan dediki,08 Eylül 2008

iletişim
Neslihan hanım, öncelikle ilginizden dolayı çok çok teşekkür ederim.adresimiz, telefon numaramız,mail adresimiz sitede mevcuttur.yardımlarınızdan dolayı şimdiden çok teşekkür ederim.

ramazan dediki,09 Eylül 2008

sitem
Öncelikle bir şeyi sölemeden geçemiycen size yardım göndereceğiz adresimizi istiyolar ki zaten sitede hepsi mevcut ama maalesef tekrar bize dönen yok.Yapmayın arkadaşlar umut tüccarlığı yapmayın lütfen yapacaksanız adam akıllı yapın örneğin ismini vermiyeceğimiz bi üniversite onlarca aramamıza rağmen sırf kargo ücreti yüzünden bize toplanna bağışları hala göndermedi.Umutla sizleri beklşyoruz ey hayırsever insanlar umutla....Burada şu an sizde olabilirdiniz.. Birazcık empati kurun kendi iç dünyanızda sizin belkide hiç birşeydir bu yardımlar ama bu insanlar bu öğrenciler için çok anlam ifade ediyor

ramazan dediki,03 Ekim 2008

slm
okulun tam adresi nedir acaba

altug dediki,06 Ekim 2008

adres
Batman ili Sason ilçesi Kayadüzü köyü Kayadüzü i.o

RAMAZAN dediki,09 Ekim 2008

tebrikler....
kayaduzu ilköğretim okulunda belli bir sure birlikte calıstıgım insanı ramazan hocam\'ı tum zorluklara ragmen tum ımkansızlıklara ragmen sarfettiği insan üstü cabalardan dolayı tebrik ediyorum...
Şartlar ne olursa olsun herseyin kafada,dusuncede bıttıgını gosterdeği için de ayrıca tesekkür ederim...

Rıdvan dediki,11 Ekim 2008

teşekkür
Öncelikle Işıl Hanıma Kayadüzü i.o öğrencileri ve öğretmenleri adına çok çok teşekkür ederim.Bir çok insanın elinde olduğu halde yapamadığı yardımları yaptığı için, insana önem verdiği için canı gönülden tebrik ediyorum... inşallah bu yardımlar başka insanlara örnek olur ümidiyle bekliyoruz sizi eğitime gönül vermiş insanlar.... Bir umut ışığı da siz olun.....

RAMAZAN dediki,12 Ekim 2008

teşekkürler
her şeydenönce okulumuza yardım eden ve bu çalışmyı ortya koyan kişilere keyadüzü adına çok teşekkür ederim

bünymin yın dediki,18 Ekim 2008

kayadüzü öğretmenlerine
karda kışta zor şartlarda okula gidip öğrencilere ders veriyorsunuz bu davranışınızdan dolayı sizi tebrik ederim.öğretmenliğiniz boyunca bu davranışı devam etirmeniz dileğiyle saygılar.

ercan dediki,15 Nisan 2009

EĞİTİM
EĞİTİMİ SEVEN ,EĞİTİME EMEK VEREN ,ÜLKENİN EĞİTİMLE ANCAK KALKINACAĞINA İNAN İNSANLAR LÜTFEN SESİMİZİ DUYUN..... SİZDEN KARANLIKLRA BİR IŞIK YAKMANIZI BEKLİYORUM......

Ramazan BULUT dediki,12 Ağustos 2009

tebrik
selamünaleyküm.......sayın ramazan hocam ,okuldaki yaptığınız tüm gayret ve çabalarınız o gelecek nesillerimiz için olduğunu biliyoruz ve sizin gibi gelecek nesil için azim le çalışan öğretmenlerimizin var olduğunu görünce çok etkileniyoruzz.TEBRİKLER.....ALLAH YAR VE YARDIMCINIZ OLSUN.......

iskender dediki,11 Kasım 2009

................teşekkürler...............
eskiden okuduğum okula allah rızası için yardım eden kişilere duacıyım.....allah razı olsun diyor ve son olarak şu sözü yazmak istıyom.............----- iyilik yap..denize at...balık bilmezse, halik/allah / bilir.............

iskender dediki,13 Aralık 2009

yardım
Merhaba ben adana- çağ üniversitesi 4.sınıf öğrencisiyim.aynı zamanda Antakyalıyım. Bitirme projesi olarak bu dönem kitap ve giysi kampanyası düzenlemekteyim. Fakat bu yardımların hangi okula gönderileceği konusunda kesin bir karar verilmemiştir. Çok fazla yardıma muhtaç okul var ama istiyorum ki en fazla ihtiyacı olan bir okula gönderilsin ve kendi memleketimde bir okula yardımda bulunmayı daha çok isterim. Bende internette orada bir okul var sitesinden sizin okulunda listede adını gördüm. Eğer okulunuza bu konuda yardım yapılmadıysa ve gerçekten ihtiyaç var ise bana okulun içinin ve öğrencilerin fotoğraflarını çekip acil olarak yollayabilirseniz ona göre karar verecem. Çünkü şuanda kampanyaya başlanılmış acilen bir okula karar verilmesi gerekiyor.ayrıca bu toplanan yardım öğrencilerden bağışlanmaktadır 2. El olarak.(eğer bizim için yeni olması şart diyorsanız)ama temiz ve yıpranmamış olmasına dikkat ediyoruz.diğer okullarıda dikkate alarak hızlı yollarsanız iyi olur.mail atarken okul adını ve yerini yazarsanız sevinirim

suphiye melekoglu dediki,04 Mayıs 2010

öğretmenim
sayın ramazan hocam çok yardım ediyorsunuz. birgün bu yardımlarınızın karşılığını mutlaka alacaksınız. ülkemizde sizin gibi öğretmenler var oldukça geleceğin hesabını yapmak çok kolay her şey için çok teşekkür.

ömer dediki,05 Haziran 2010

allahın izniyle
merabalar ben cumali aydın eskiden bu okulda yarım donem okumuştum benim abem şevket aydın belki tanırsınız kayaduzu koyunde oturuyor onunla konuşaçagım ve elimizden geldiği kadar yardım etmeye çalışaçağım lutfen benimle irtibata geçin nasıl yardımcı olabilirim saygılarimla

cumali dediki,04 Temmuz 2010

slm
okulun tam adresi nedir acaba

ceren dediki,20 Ocak 2012

slm
okulun tam adresi nedir acaba

ceren dediki,20 Ocak 2012

yardım çağrınız
Merhaba
Yardım isteklerinizi iletebileceğiniz bir adres önermek istiyoruz. www.bubenimköyüm.com Biz tüm yurt genelinde yerelden genele kültür aktarımını hedefleyerek yola çıkan gönüllüleriz.. Sitemizde size ayırdığımız bölüme okulunuzun ihtiyaçlarınızı yazarak mesajınızı daha çok yardımsevere ilete bilirsiniz. İnanıyoruz ki çığlıklarınız yankısını bulacaktır.Köyünüze ait bilgiler girerek büyük Anadolu fotoğrafı içinde yerinizi almanız bizi mutlu eder
www.bubenimköyüm.com adresinde .Köy pazarı da dahil üyelik ücretsiz
.Dostça kalın

Ahmet Öztürk dediki,12 Kasım 2012

kayadüzü
hocam adresimiz batman ili sason ilçesi kayadüzü köyü 5317942509

ramazan dediki,20 Aralık 2012

Mesaj ekle