Özalp Kaşıkara İ.Ö.O (Van)

07 Haziran 2007

Mesaj ekle

Merhaba arkadaşlar,

Köy öğretmenimizin interneti olmadığından ben bunları yazmak istedim, 1 ay önce misafir olarak gittiğim köyde gördüğüm yoksulluğun yanı sıra özellikle kız çocuklarının okula gönderilmemeleri beni çok üzdü.Son bir aydır sabah akşam türlü iletişim yöntemleriyle ve gece yarılarına kadar varan telefon görüşmeleri, eş dost ve akraba yardımlarıyla bu köydeki 3 kız babasını ikna etmeyi başarmış durumdayız.

Kızlardan biri dün, biride bu sabah okula başladı diğer kızda sanırım pazartesi başlayacak. Ama inanın sanki eğitimlerine devam etmeleri pamuk ipliğine bağlı. Kızların okula devamı için babalar bir yana,dedeleri,nineleri ve hatta erkek kardeşlerini bile ikna için tek tek uğraştık. Hatta erkek kardeşlerine ben kendi olanaklarımla her 2 kızın evine bilgisayar temini sağladım. Şimdi annelerine ikinci elde olsa –kızının emeği yerine geçecek olan- birer çamaşır makinası sağlamaya çalışıyorum. Bu kızların eğitiminin onlara yük değil bir kazanç olacağına inanmalarını sağlamalıyız diye düşünüyorum. Köyün 5.ci sınıfa kadar eğitimi var.

Kızlar Yünkuşak İlköğretim Okuluna taşımalı sistemle gidecekler.

Fakat ben Kaşıkara İlköğretim Okulu Öğretmeni ile konuştuğumda durumun vehametinide gördüm. Kısaca Okulun durumunu size iletmek istiyorum

  • Öğrenci sayısı:122 ve tek bir derslik var .
  • Okulun fiziki durumu çok kötü çatı, dış sıva, lojman harap durumda
  • Tuvalet ve depo kullanılamaz durumda
  • Öğrencilerde çanta hiç yok defter ve kitaplar naylon poşetlerle taşınıyor
  • %80 ninde önlük hiç yok, giydikleri kıyafetler bile çok perişan
  • Yeterince kitabımız yok
  • Defter, kalem, silgi ve özellikle resim defteri hiç yok.


Bu Kaşıkara ilköğretim okulunda okumakta olanların durumu. Benim çağrım aslında size bu gelenekleri zorda olsa kırmayı başarabildiğimiz 3 kız çocuğu içindi. Ama köyün öğretmeni ile konuşunca bunları da bilesiniz istedim. Öncelik bu 3 kız öğrencimiz için ama diğerleri içinde bir şeyler yapabilirsek ne mutlu bize İletişim için direk

Köy öğretmeni:
Adem Tekin
0 536 416 31 82
0 505 831 38 07
Okul tel:
0 432 722 40 07

Çalışmalarınızda başarılar diler, saygılar sunarım
Ümit Erdinler
Tel:
0 535 714 14 32

Mesaj ekle

Mesajlar

yardımcı olmak isterim
elimizde okunmuş kitaplarımız varhikaye kitapları sizlere ulaştırmak istiyoruz ama nasıl olacagını bilmiyoruz yardımcı olursanız seviniriz saygılar05378664686

halide dediki,05 Ağustos 2007

yardım
ben yardım kampanyasını başlattım bile..kendi çevreme ve oların çevrelerine....acaba çağdaş yaşamı destekleme derneği yardımcı olabilr mi?

nurcan dediki,08 Ağustos 2007

3 kızımız için
selam arkadaşlar,
Yardımların Van Özalp\'e ulaşması durumunda 0535 737 61 09\'dan köyün serviscisi Salih Beyi arayabilir.Onun yardımları köy okuluna taşımasını sağlayabilirsiniz.
Bu 3 kızımızın az da olsa eğitimini devam ettirebilecek, ailelerine ek külfet olmayacakları miktarda küçük bir burs sağlayabilirsek çok güzel ocak.En azından bu yılda ailelerin ekonomik sebep öne sürmelerini engellemiş olacağız.
Ayrıca kızlarımızın 1 i dönemi takdirname ,diğerleri teşekkürle kapattılar.Ama işimiz daha çok...
Sevgi ve selamlarımla
Ümit

ümit dediki,10 Ağustos 2007


elimde lise ders kitapları mevcut.göndersem işinize yarar mı?birde hangi kargo aracılığı ile göndermemiz gerekiyor?yardımcı olursanız sevinirim.

fahriye dediki,17 Ağustos 2007

kaşıkara için...
Sevgili Fahriye hanım,
İlginiz için çok teşekkür ederim.Ama o köyde henüz 8 inci sınıfı bitiren henüz yok, yani bizim şu anki çabalarımızda o yönde zaten.O yüzden Lise kitapları şu anda onlar için erken.Fakat Bu gibi sitelerde lise kitabı için yardım isteyenler olabilir onlara bakmak lazım.
İyi günler diliyorum.
Sevgilerimle,
Ümit

ümit erdinler dediki,20 Ağustos 2007

köy çocukları
merhaba ben üniversite öğrencisiyim ve ihtiyacı olan çocuklara yardıma hazırım. kitap yardımı için ulaşıcak bir yer araken bu siteyle karşılaştım ve çok sevindim. eğer bana bi adres gönderebilirseniz okul dönemi başlayana kadar çevremdekilerle irtibata geçerek yardımları kargo yoluyla uşatırabilirim. şimdiden teşekkürler.

elif hayta dediki,29 Ağustos 2007

kaşıkara için...

İlginize teşekkür ediyoruz.Adres:
Kaşıkara İlköğretim okulu
Kaşıkara köyü
Özalp/Van
Okul tel:0 432 722 40 07
sevgiler
ümit

ümit erdinler dediki,29 Ağustos 2007

yardım
Ümit bey, Benimde elimde ingilizce kitapları var. Acaba gönderirsem İngilizce kitaplarına ihtiyaçları olur mu?
teşekkürler.

Bengü dediki,21 Eylül 2007

Benimle iletişime geçiniz.
Hocam benimle iletişime geçermisiniz.
basin65@meb.gov.tr ye mesaj atın veya il milli eğitime gelin

Davut Aydın dediki,03 Ekim 2007

merhaba
biz yardımda bulunduk bir öğrenci için.Paketimizi önce kaymakamlığa yolladık ordan alacağını söyledi köy öğretmeni.aldıklarına dair aramadılar bizi ulaşıp ulaşmadığını bilmiyoruz ve merak ediyoruz.tşkler

duygu dediki,29 Aralık 2007

duygu hanıma yanıt
merhaba,
mesajımıza gösterdiğiniz ilgi ve yardımınız için teşekkür ediyoruz.
ama sizden ricam koliyi hangi öğrenci adına yolladığınızı belirtmeniz.Öğretmen hanıma ona göre soracağım.

sevgiler,
ümit

ümit erdinler dediki,30 Aralık 2007

merhaba,
kader şahinerol adına yolladık ilgilendiginiz için teşekkürler sorarsanız sevinirim.

duygu dediki,05 Ocak 2008

kader şahinerol için
merhaba duygu hanım

okulun öğretmeniyle irtibata geçtim.kargo ellerine ulaşmış.Keder çok mutlu olmuş, ama sanırım iletişim sorunu yaşanıyor çünkü size teşekkür etmek istediklerini söylediler.
Ben öğretmen hanımın telini vereyim siz arayabilirsiniz.
Neslihan öğretmen:0506 2422400
sevgiler
ümit erdinler

ümit erdinler dediki,07 Ocak 2008

kader için
çok teşekkür ederiz.bize mektupda atabilirler hatta daha ii olur tlf numaramızı onlara ulaştırırsanız seviniriz.çünkü çekmiyor galiba onların tlf u bnm tlf 0536 935 12 76 biz de onlara adresimizi veririz.

duygu dediki,16 Ocak 2008

herkese selamlar
bu sitede emeyi geçen herkesin eli,ne yureyine saglık başarılarınızın devamını diler selamlarımı sunarım

yahya guler dediki,23 Ocak 2008

KEZBAN Seniseviyorum...
Bende Özalplıyım İstanbuldan bunu sanayazıyorum.seni çoook ama çoooooooooooooooooooooooooookseviyorum. HALİM

HALİM dediki,11 Mart 2008

bende vanlı bir fakirdim
ben eskiden vanda öğrenciydim okuyacak kitabım yazı yazacak defterim yoktu olsada ark. larıma verirdim ben şidi çok zenginim ve van daki okullara yardım edicem :(

yılmaz dediki,14 Mart 2008

yardımla ilgili
adem hocam ben karamrselden türkan naçizane bişeyler toplayıp yollamk isterim ama öncelikle yapabilmek için kıyafet konusunda büyük bedenelerde olurmu yada küçük ayrıca her türlü yardımı kabul ediyormusunuz
beni bilgilendirirsenizmutluolurum

türkan uslu dediki,23 Mart 2008

merhaba Türkan Hanım
merhaba,
Çağrımıza ilginizden dolayı çok teşekkürler.Adem Öğretmenin okulunda internet bağlantısı olmadığından ben size yardımcı olmaya çalışacağım.Adem Öğretnene cep telefonuyla ulaşabilirsiniz.
Ayrıca Adem beyle bu hafta görüştüğümüzde çocukların özellikle kırtasiye sorunu olduğunu söyledi ve bu konuda yardım istemişti.
80 yıllık cumhuriyet tarihinde bu köyde ilk defa altıncı sınıfa kızları göndermeyi başardık.Bu yüzden bu diğer kız çocuklarının ailelerine örnek olsun diye öncelikle 11 kızın ihtiyaçlarını önemsiyoruz.
büyük bedenler ancak bu çocukların aileleri için gönderilebilir.
Çünkü okula giden çocukların en büyüğü 7 sınıfa gidiyor.
Sevgi ve saygılar
Ümit Erdinler

ümit erdinler dediki,24 Mart 2008

mrhb. hocam
ben kaşıkaradan emrah bende 5.sınıfa kadar köydeki okulda okudum okula yardım yapan herkese çook teşekür ederim... ayrıca bu sitede emeği geçen herkese teşekür ederim.adem hocaya slm.

Emrah Şahinerol dediki,25 Nisan 2008

emrah şahinerol
ben daha öncede mesaj yazmıştım ve okulumdaki öğretmenimle yardım icin konuştum şimdi yardım topluyoruz öğretmen ve öğrencilerle topladiktan sonra köye getirip cocuklara dağıtacaz başarılar

emrah şahinerol dediki,09 Mayıs 2008

emrah şahinerol
ben daha öncede mesaj yazmıştım ve okulumdaki öğretmenimle yardım icin konuştum şimdi yardım topluyoruz öğretmen ve öğrencilerle topladiktan sonra köye getirip cocuklara dağıtacaz başarılar

emrah şahinerol dediki,09 Mayıs 2008


Öncelikle bu sitenin kurulmasında emeği gecen herkesi canı gönülden kutluyorum...bende öğrenciyim ve van\'ın egitim alanında ciddi sorunları olduğunu biliyorum.Sayın Ümit Erdinler\'i bu cabasından dolayı kutluyorum..:)

murat dediki,17 Mayıs 2008


ben kaşıkara i.ö.o öğrencilerinden hasret erdinleri kardeş olarak seçtim fakat okula devam edip etmediğini bilmiyorum! nasıl öğrenebilirim yardımcı olur musunuz?

gamze dediki,26 Haziran 2008

hasret için
merhaba gamze hanım,hasretin babasına ulaştım.hasret şu anda 6 ıncı sınıfa gidecek ama hangi köye gidileceğine karar verilmemiş.şu anda evinde tatilde.ilginiz için ayrıca çok teşekkür ediyorum.hasretin okuması çok önemli çünkü hasret 1 gözünden ciddi bir ameliyat geçirdi.

ama buna rağmen çok başarılı bir çocuk.

size babasının tel.ini veriyorum.buradan hasrete ulaşabilirsiniz.0 537 351 05 60sevgiler,Ümit Erdinler

ümit erdinler dediki,27 Haziran 2008

kaşıkara\'daki kız öğrencilerimiz için...

Merhaba,
2008-2009 Öğretim yılı başladı.Kaşıkara köyünde de tabii.Geçen yıl kan ter içinde çocukların ihtiyaçları için gönüllü insanlarla koşturduk..Aydın,çağdaş geleceği görebilen gençler yetişsin diye..mutlu bir hayat sürsünler diye..Dünyaya ve yaşadıkları ülkeye yararlı olsunlar diye..
Aldığımız haberlere göre Kaşıkarada 6,7 ve 8. sınıfa devam eden kızlarımız varmış.Onlarla gurur duyuyoruz ve onları okula gönderen ailelerle.
Fakat 8 sınıfa devam etmesi gereken bazı kız öğrencilerimizin okula gönderilmediğini öğrendik.
Okulun ve öğrencilerin ihtiyaçları için sırtımızda çanta yeniden yola çıkacaktık..Ama velilerin bu tavrı bizi çok üzdü..Umudumuzu kırdı..
Eğitim çalışanlarına sorum bu duruma müdahale etmeyeceklermidir.
Köye gidip bu velilerle yeniden görüşmeleri gerekmiyormu..Bu yasalmıdır?
Tüm eğitim çalışanlarından yanıt ve öneri bekliyorum.
Sevgiyle
Ümit

ümit erdinler dediki,15 Eylül 2008

yardım etmek istiyorum
saygıdeğer öğretmenim,

bunları okurkan ağladım. boğazım düğüm düğüm. 6 yaşında bir kızım var. bu çocuklara göre ne kadar şanslı allahım. durumu ona anlattım. birlite bir koli hazırladık. ne bulduysak koyduk. özenemedik. hikaye kitabı boya kalemi kıyafet kullanılmış ama yinede şimdilik yollayacağım. kargo ile nasıl yollarım kargo gelirmi oraya. yardımcı olursanız hemen yarın gönderceğiz. bu nasıl bir uçurum. inanılır gibi değil. çok üzgünüm ben ve kızım.

serpil gönültaş dediki,15 Ekim 2008

selam sevgi hanım,
Merhaba Sevgi Hanım,

Çağrıma verdiğiniz yanıt ve bu kadar duyarlı olduğunuz için teşekkür ediyorum size.
Bizlerin ayrı yerlerde ve ayrı hayatlardada olsak, aynı şeylere aynı duyguları hissedebilmesi ne güzel bir şey..
Biz böyle birbirimize sahip çıkabildikçe bu gözyaşları akmayacaktır.
Kargoyu Van Özalp ilçesine kargo şirketine gönderirseniz Adem Hocamız onu alıp en ihtiyacı olan öğrencilere verecektir.
O çok iyi ve dürüst bir öğretmendir.
Adresini ve tel. numaralarını yazıyorum.
Çocuklarımızın hep beraber gülebilmesi,mutlu ve barış içinde yaşaması dileklerimle
Köy öğretmeni:
Adem Tekin
0 536 416 31 82
0 505 831 38 07
Okul tel:
0 432 722 40 07
Ümit Erdinler/ANKARA

ümit erdinler dediki,16 Ekim 2008


herkese selamlar ben özalp sarıköyluyum hocam çok iyi bırşey yapıyorsunuz tesadufen sıtenıze denk geldım elımde ne gelırse yardıma hazırım benım kız kardeşlerım okumadı bırını 17 yaşından sonra yanıma istanbula göturdum okutum ıyıkıde göturup okutmuşum saygılar

reis dediki,24 Kasım 2008

HeRKeSe TeŞeKKüRLeR..!
Çok güzel bir etkinlik bnde kaşıkaralıyım köy okulumuz adına yapılmş ve yapılacak yardımlar için herkese teş. ederm
Nasıl yardm edilebilir?

EsRa ŞaHiNeRoL dediki,18 Kasım 2008

başarılar dilerim
bn öcelikle okuma imkanı olmayan ögrencilere yardımlarını esirgemeyen arkadaşlara tşkürlerimi iletmek isterim ayrıca bu konuya deyinen ümit hanm vede haydar erdinlere de sonsuz saygılarımı dilerim başarılarınızın devamını dilerim

ERHAN dediki,10 Aralık 2008

teşekkürler
hocam size nekadar teşekkür etsek azdır siz olmasanız bu kızlar 16 sında evlendirecekler hocam elimden gelse bende yardım etsem

ismet dediki,18 Aralık 2008

teşekkür ederimm
HeRkEsE TeŞeKkÜr eDErİm gerçekten çok güzel bir şey de yardımınız oldugu için herkesle grur duyuyorum bu nette emegi geçen tüm arkadaşlara sewgilerimi we teşşekkürlerimi iletiyorumm herkesin yeni yılı kutlu olsun teş. suna erdinler

suna dediki,31 Aralık 2008


Sevgili Suna,
Sana ve tüm arkadaşlarına mutlu yıllar diliyoruz.Sizlerin başarısı da bizleri mutlu edecek.Gözlerinden öpüyoruz.

ümit erdinler dediki,02 Ocak 2009

öğretmenlik
Atatürk \'öğretmenler yeni nesil sizin eserin,z olacaktır\'demiş bu sözü lütfen devam ettirin...

şeyma dediki,25 Şubat 2009

amcacım
amca benim elimden bir şwy gelde nr olur beni aryın ben kızların okumasını istiyom çunku okumak çok guzel bir şay ama bana nasip olmadı

rıdvan erdinler dediki,01 Nisan 2009

SaYGıLaR....
Mrhba bn daha öncede mail göndermiştim.Şuanda İstanbul\\\\\\\'da oturuyorum ve okuyorum.Gerçekten okumak sorumluluk ve büyük bir çaba isteyen bir iş umarım okuyan kardeşlerim yapılan ve verilen emeğin hakkını verirler.Eğer yardıma dahil resmi bi yardım belgesi varsa bu konuda müdürümle konuşabilirim hiç olmazsa bizimde bir katkımız olur hem eminim ki yardım edecek kişiler çıkacaktır.Ben sizden haber bekliyorum yazarsanız sevinirim.Hayırlı günler...!

EsRa ŞaH!NeRoL dediki,09 Nisan 2009

NECİP GÜLER
merhaba ben de bu zor koşullar altında okumuş biri olarak bu durumu çok iyi biliyorum ve o kalitesiz eğitimin acısını çok çektim bu yüzden biz çektik kardeşlerimiz çekmesin diyerekten elimden geleni yapmaya çalışacam gerek defter kalem gerekse diğer ihtiyaçlar için çalışacam. MUĞLA´dan DEVZER´e saygılar...

NECİP GÜLER dediki,19 Mayıs 2009

NECİP GÜLER
merhaba ben de bu zor koşullar altında okumuş biri olarak bu durumu çok iyi biliyorum ve o kalitesiz eğitimin acısını çok çektim bu yüzden biz çektik kardeşlerimiz çekmesin diyerekten elimden geleni yapmaya çalışacam gerek defter kalem gerekse diğer ihtiyaçlar için çalışacam. MUĞLA´dan DEVZER´e saygılar...

NECİP GÜLER dediki,19 Mayıs 2009

...
Sevgili ESRA
Sevgili NECİP
İlginize teşekkürler, bu köy bizim köyümüz ve sorunlarda bizimdir. Herkes elinden geleni yapmalıdır.
Selam, Sevilerimle...

Köyümüzün web sayfası:

www.happykids.com.tr/kasikara

Haydar ERDİNLER dediki,21 Mayıs 2009

Sevgili Necip
Sen şu anda öğrencisin sanırım.Bu durumda senin en büyük katkın derslerine daha iyi çalışmak olacaktır
Mesleğinin ne olduğu önemli değildir, senin o mesleği layıkıyla yapıp yapmadığın önemlidir.
Ne yazık herkes doğarken aynı şartlara sahip olmuyor...o yüzden diğerleri ile aynı şansa sahip olabilmek için ,onlardan çok daha inatçı ve çalışkan olmalısın..Düşlediğin yardımları da bir meslek sahibi olduğunda , o günün öğrencilerine yapabilirsin.
Sevgiler

ümit erdinler dediki,21 Mayıs 2009

teşekür
sayın deyerli haydar abime ve çok deyerli eşi ümit yengeme bu yardim konusunda güsterdikleri çabadan dolayi minettarız küyümüzün ve geleceyımız çocuklarımızın durumu malum ama biliyoruzki umut her zaman vardır

ERDAL erdinler dediki,25 Mayıs 2009

teşekür
sayın çok deyerli hocamız ali ulusoy ve haydar bey ümit hanım sizlere minettarız sizleri küyümüzde ağırlamaktan onur düydük ben duruşunuzu taktir etim onurlandım ben elimden geleni deyil elimden gelmeyenide yapmaya hazırım yaşasın halkların kardeşliği iyiki varsınız

erdalerdinler dediki,27 Mayıs 2009

slm
güneşin üşüdüğü memleketten yüreyi bizimle üşüyenlere selan olsun vanın karlı dağlarından ankaranın sisli ufuklarına slam olsun o üç güzel insana slam olsun güneşın batışına üzülüp güzyaşı dükersek ardından doğan yıldızlarıda güremeyız hiç bir şey için geç deyıl gelin kaşikaralılar bu güzel insanları bulmuşken kaybetmeyelım herşey çocuklar için

erdal erdinler dediki,29 Mayıs 2009

Merhaba Erdal bey
Bu güzel mesajları almak beni çok mutlu etti.Çok duygulandım.Kaşıkara köyünde sizler tarafından ağırlanmak asıl bizim için bir onurdur.Dilerim hep birlikte güzel şeyler yapabileceğiz.Kaşıkara ya doğacak tüm sabahlar, köylüleri kadar sıcak olsun..
Denizin çocuklarından, dağların çocuklarına sevgiler..

ümit erdinler dediki,28 Mayıs 2009

yaralıı__
mrh. haydar bey köyümüz için bu kadar uğraştığınız için size ve eşinize çok teşekkür ederim keşke herkes sizin gibi yardımsever olsa köyümüzün okuluna yaptığnz yardımlar için okulla uğraştığınız için size ne kadar teşekkür etsek azdır BİDE BİZ AKRABAYIZ AMA BEN SİZİ DAHA GÖRMEDİM SİZİNLE TANIŞMAK İSTERİM.....__TELF.05434828825))emrah_14_65@hotmail.com))))=teşekkürler herkese;;;a.e.o

emrah dediki,30 Haziran 2009

Merhaba Emrah
Sevgili Emrah;
Öncellikle güzel temennilerinize teşekkür ederim. Akraba olduğumuzu ve görmediğinizi demişsiniz, bu mümkündür...:(( verdiğin numarayı en kısa zamanda arayacağım. e-posta adresim: devran_er@hotmail.com
görüşmek üzere, selam, sevgilerimle.

Haydar ERDİNLER dediki,17 Temmuz 2009

saygılar
ben van özalp kaşıkara köyunden rıdo bizim okul umit erdinle sayesinde toparlandı kızlar okula gelmiyorlardı daha dogrusu babaları izin vrmiyordu umit amca sayesinde artık kızlar okula gidiyor butun kaşakara lıların adına ona saygı ve selamlarımızı sunarız teşekürler

rıdvan metin dediki,18 Ağustos 2009

teşekkür
Sevgili Rıdvan,
Bu güzel düşüncelerin için asıl ben sana teşekkür ederim.Sizlerin okula gitmeniz, başarılı ve mutlu gençler olmanız biz büyükler için en büyük mutluluk ..ben sadece kızların ilk adımında onların yanında olmaya çalıştım.Eminim onlar artık başarıdaan başarıya koşacaktır.Sizlerin hem aklınıza hem yüreğinize inancım sonsuz..
Sevgiler.
Ümit amca değilim..belki Ümit yenge olabilirim:))

ümit Erdinler dediki,18 Ağustos 2009

slm.._-
mrhb. haydar bey gnderdiğiz mesajı okudum. size ve eşinize teşekkür ederim
ilgilendiğiniz için. geçen gün bizim köye gelmiştiniz ben hastanede amcamın yanındaydım onun için sizi göremedim kusura bakmayın...Hayırlı ramazanlar ALLAH'a emanet olun...

Emrah ŞAHİNEROL dediki,14 Eylül 2009

Merhaba Emrah
Merhaba Emrahcım,
Maalesef Köye gelişimin nedenini biliyorsun, öyle bir durumda seni düşünmedim değil, hatta orda sordum seni ve hastanede olduğunu söylediler. Tanışamadık, inşallah bir sonraki gelişimde tanışırız. Sana e-mailimi yazmıştım, kaydedip MSN de görüşebiliriz. Şu anda nerdesin, hangi okulu ve kaçıncı sınıfı okuyorsun. Selam, Sevgilerimle.
e-mail adresim: devran_er@hotmail.com

Haydar ERDİNLER dediki,23 Eylül 2009

slm::
mrhb.Haydar bey öncelikle o zor günde bizim yanımızda bulunmanız ve acımızı paylaştığınız için size teşekkür ederim.e-mail adr. ekledim. şuan özalp'tayım ağabey özbey lisesinde 4.sınıfta okuyom türkçe matematik bölümü... emrah_14_65@hotmail.com

emrah dediki,26 Eylül 2009

kaşıkara köyluler
ben kasıkara köyün cok özledim sayın hocalar ordakıcocuklar sahip cıkın. ordakı cocuklar ve batıdakı cocukları arasında cok farkı var cunku onlar maddi durumda dolayı fazla okula gitmiyorlar üzellikle kız cocukları okula gündermıyorlar. sayın adem hoca sizleri cok özledim insallah benı tanırsınız a e o

yusuf dediki,10 Ekim 2009

sayın devzerler
haydar bey kım oldun tanımıyorum allah sende razı olsun kaşıkara köy ıcın düşündüklerı icin trşk ederım ben yusuf suan unverste okuyorum eşkısehırdeyım.KEŞKE HERKES SIZIN GIBI DÜSÜNSEYDIN AMA BAZILAR OKUYUP ADAM OLMIYORLAR ÖRNEK BARIŞ KURTULUŞ NEYSE BURDA DEVZER SELAMLAR

yusuf dediki,18 Ekim 2009


merhaba hocam size istanbuldan yazıyorum öncelikle bu ilginizden dolayı sizi kutlarım bende bir vanlı olarak tabiki sizin yardımınıza katkıda bulunmak isterim yanlız çocuklarımızın negibi ihtiyacları olduğunu belirtirseniz yardımcı olmaktan mutluluk duyarım biz okumadık ama ordaki öğrencilrinizin sizin gibi değerli ülkemize birer faydalı insan olmaları isterim saygılarımla..............van gürpınarlı

erol dediki,19 Ekim 2009

kaşıkara için

Merhaba,

Çağrımıza verdiğiniz yanıttan dolayı teşekkürler. Çocuklarımızın ihtiyaçları çok tabiiki..fakat bana soracak olursanız özellikle eğitici , geliştirici malzemelere ihtiyaç var..defter kalem gibi şeylere bir şekilde ulaşabiliyorlar fakat resim defteri boya takımları, flüt ve benzeri müzik aletleri, eşofman türü şeyler onlara hemen hiç alınmıyor.

Bence en çok sevinecekleri şeylerden birileri de bunlar bu dönem...

Sevgiyle kalın

Ümit Erdinler

ümit erdinler dediki,20 Ekim 2009

Ulaşamıyorum
Arkadaşlar merhaba nezaman arasam öğretmen beylerin telefonunu ulaşamıyorum, bende bir katkım olsun istiyorum, ilçelerde telefonlar bazen çekmiyormu ben öyle bir duyum aldıım. gms şebekeleri kapatılıyormuş ? doğrumu ? gun boyu ulşamadım.

Merhaba dediki,29 Ekim 2009

okula ulaşmak için
Merhaba ben Ümit ERDİNLER; 0535 714 14 32 nolu telefonla beni arayabilirsiniz. İlginize şimdiden teşekkürler
Ayrıca köyde cepler biraz sorunlu
herzaman çekmeyebilir.okul telefonundan da Adem beye ulaşabilirsiniz

ümit erdinler dediki,02 Kasım 2009


Sevgili YUSUF, Merhaba; Sizi hatırlayamadım ama, hakkımızda yazdıkların o güzel temenni ve dileklerin için teşekkür ederim. ..."karınca kararınca..." diye bir ata sözü var, bizde onu yapıyoruz yani elimizden ne gelirse onu yapmaya çalışıyoruz. Eskişehirde üniversite okuyormuşsunuz bu beni çok sevindirdi, amacımız çok sayıda Yusufların olmasıdır. Bölgemizin, Ülkemizin buna acil ihtiyacı vardır. Dilerim okulunuz bittiğinde sizde benzer bir çalışmaya başlarsınız. Ankaradan selam sevgilerimle.

Haydar ERDİNLER dediki,02 Kasım 2009

Erol Bey; ( Gürpınarlı)
Merhaba Erol bey; Öncellikle ilginize teşekkür ediyoruz. Yardımda bulunabileceğinizi yazmışsınız, ordaki ihtiyaçların ne olduğunu soruyorsunuz. Biliyorsunuz sıkıntılar çok fazla, aşağıda numaramı veriyorum, beni ararsanız neler yapabileceğiniz konusunda yardımcı olurum. Selam saygılarımla.

Haydar ERDİNLER
TEL: 0538 589 48 49

Haydar ERDİNLER dediki,02 Kasım 2009

herhangi biri
slm sözüme icabet masatlı geniş yelpazeli bir yardım kanpanyası düzenledik Bu giyim ,kırtasiye ihtiyacları ve okul eksiklerini giderme amaçlı bir proje olup yurt geneli geçerli olacaktır inşallah. Devzerin ve türkiyenin ışıkları olan bu cevherlerin aktifliği için bu zorunlu bir çalışmadı devamını diğer eliuzunlardan bekleriz

faili meçhul dediki,06 Ocak 2010

SEVGİLİ ÇOCUKLAR
SLM SEVGİLİ ÇOCUKLAR BEN BARIŞ ERDİNLER EYER BİR İHTİYACINIZ OLURSA BU e_ POSTADAN ULAŞABİLİRSİNİZ BEN KENDİM LİSEYİ OKUYORUM HAYDİ ÇOCUKLAR OKULA OKUMAYAN ÇOCUKLAR KALMASIN HOŞÇAKAL

barış Erdinler dediki,11 Ocak 2010

selam amcacım
ben öncelikle haydar amcama çok teşekur ediyorum gerçekten bizim köye çok yardımı dokundu kızların okumasına yardımcı oldu lutfen bizde elimizden geleni yapalım butun özalplılara selam olsun bunu istanbuldan yazıyorum

((rıdo erdinler))derbeder

rıdvan erdinler dediki,11 Ocak 2010

sayın kaşıkaralar
öncelikle haydar beye cok cok teşekür ediyorum. kaşıkara köy icin yaptın etkınlikler cok güzel o koyde okumuyan kalmasın üzellikle kız cocuklar okutsunlar elimde gelen yardım yaparım.eskışehırde devzer köye selamlar.SAYGIMLARIMLA

yusuf dediki,18 Ocak 2010

kaşıkara köylü
ben şimdi selçuk üniversiteinde okuyorum köydeki tüm çocuklar için el ele verelim bunlar bizim geleceğimiz

fesih dediki,15 Şubat 2010

adam kimmiş
selam öncelikle Haydar bey ve Ümit hanıma teşşekkürlerimi sunuyorum. haydar bey gerçekten sizinle irtibat kurup sizin köye yönelik hizmet kervanınıza bende katılıp faydalı olmak isterim....

Barış KURTULUR dediki,19 Şubat 2010

MERHABA SEVGİLİ DEVZERLİLER
Bu sitede emeği geçen herkese teşekkür ederim

Barış KURTULUR dediki,19 Şubat 2010

ünversiteli kardeşlerim
şu an üniversite okuyan köyün gençlerine başarılar dilerim inşallah hepiniz ileride Haydar abi gibi bir yerlere gelip topluma faydalı birer insan olursunuz. hepinizin bunu başaracağınaıza inanıyorum.

Barış KURTULUR dediki,19 Şubat 2010

Sevgili gençler;
Merhaba sevgili gençler; 2004 yılından bu yana elimizde geldiğince bir şeyler yapmaya çalıştık, cumhuriyet tarihinden bu yana yapılmayanı yapabildik yolları açtık diye düşünüyorum. Bundan sonrada elimizden geleni yapmaya çalışacağız. ama burda siz gençlerden gelen güzel, olumlu tepkiler beni çok mutlu ediyor. Barış kutulur ve barış erdinler, Eskişehirden yusuf, selçuk üniversitesinde fesih kardeşimiz ve diğer gençler... bu yola çıkarken sizlere güvendik, istediğimizde neler yapabileceğimizi hep birlikte görmüş olduk, eminim sizlerde bizim gibi tarafsızlık ilkesini bozmadan bu eğitim mücadelesine devam edeceksiniz. hep kız çocukları ön planda tuttuk, buna sizlerde riayet etmelisiniz, çok çalışmalısınız. unutmayın bir toplumun ilerlemesi; toplumun kadın eğitim seviyesine bağlıdır. sizler gençsiniz ve ilerde bunu anlayacaksınız. çocuğu doğuran, büyüten, eğiten, ufkunu açan annedir, burda babanın bir fonksiyonu yoktur. bu anlamda geleceğimizi eğitimli anne adaylarına bırakmalıyız. biz erkeklere gelince: aslında bizede eğitimli bir eş gereklidir. eğitimli ve bilinçli bir eşin çocuklarınıza verdikleriyle sınırlı olmadığını, hayatınıza ne derecede renk kattığını ilerde görebileceğiniz gibi, günümüzdede etrafınıza baktığınızda anlamış olacaksınız. bana ulaşmak istediğiniz taktirde aşağıdaki e-posta adresime e-meil atabilirsiniz. sevgilerimle.
Haydar ERDİNLER
e- posta adresim:
devran_er@hotmail.com

Haydar ERDİNLER dediki,09 Mart 2010

slm yureği temiz insanlar
üncelikle bu pırojeye hizmeti gecenlere yurekten selamlıyoruz bu pıroje gercekleşirse cook güzel olur hic olmasa bizden soraki cocuklar okuyup hayatını kurtaracaklar belki bizede bir faydaları gecer bizede düşenb onları destelemek her turlu hizmete hazirız

güven şahin erol dediki,29 Mart 2010

İNSANLARI HAKKINDA BOYLE SEYLER YAZMAYIN
bu sıteye emeği gence herkese teşekur ederim. öncellikle benım hakkında bu sıttede barıs abıme hakkında yorum yapmıslar ama onu ben yapmadım ama araştırıp bulacam. sayın barış hocam ben suan istanbuldayım ve ben senı hakkın da boyle bisi yazmadım bır kere ben istanbuldayım dershahaneye gidiyorum ben eskısehirde değilim lütfen arkadaşlar hakkımızda boyle yorum yapmayın size yakışmaz ama bır daha olmasın yoksa .barış hocam ben yusuf oyanıker ben senı hakkında oyle bişi yazmadım ben istanbuldayım

yusuf dediki,26 Mart 2010

yardım
ben yardım etmek ıstıyorum benımle ırtıbata gecebılırmısınız 535 739 79 82 mailim cıkıyordur heralde beklıyrm cevabıınızı

barış gündoğdu dediki,06 Nisan 2010

yardım
Merhaba ben adana- çağ üniversitesi 4.sınıf öğrencisiyim.aynı zamanda Antakyalıyım. Bitirme projesi olarak bu dönem kitap ve giysi kampanyası düzenlemekteyim. Fakat bu yardımların hangi okula gönderileceği konusunda kesin bir karar verilmemiştir. Çok fazla yardıma muhtaç okul var ama istiyorum ki en fazla ihtiyacı olan bir okula gönderilsin ve kendi memleketimde bir okula yardımda bulunmayı daha çok isterim. Bende internette orada bir okul var sitesinden sizin okulunda listede adını gördüm. Eğer okulunuza bu konuda yardım yapılmadıysa ve gerçekten ihtiyaç var ise bana okulun içinin ve öğrencilerin fotoğraflarını çekip acil olarak yollayabilirseniz ona göre karar verecem. Çünkü şuanda kampanyaya başlanılmış acilen bir okula karar verilmesi gerekiyor.ayrıca bu toplanan yardım öğrencilerden bağışlanmaktadır 2. El olarak.(eğer bizim için yeni olması şart diyorsanız)ama temiz ve yıpranmamış olmasına dikkat ediyoruz.diğer okullarıda dikkate alarak hızlı yollarsanız iyi olur.mail atarken okul adını ve yerini yazarsanız sevinirim

suphiye melekoglu dediki,04 Mayıs 2010

Suphiye MELEKOĞLU ve Barış GÜNDOĞDU
Merhaba;
Öncellikle Barış bey ve Suphiye hocam sizlerin mesajlarınızı yeni okudum. İşim gereği epeydir siteyi tekip etmiyorum.

Barış bey en kısa zamanda sizinle telefonla irtibat kuracam... ve Suphiye hocam bahsettiğiniz kampanyanın hala durması durumunda hemen aşağıda belirttiğim tlf. numaram veya e-mail adresim üzerinde irtibata geçerseniz sizi gerçek ihtiyacı olan okullara yönlendirecem. Bizzat okul müdürleriyle görüştürecem, durumun vahamiyetini kendilerinden öğrenebilirsiniz... İlginize teşekkür eder, selam ve saygılarımı sunarım.

Haydar ERDİNLER

0538 589 48 49

e-mail: devran_er@hotmail.com

Haydar ERDİNLER dediki,10 Haziran 2010

köy
istambul dan mergehiye selamlar sizi seviyorum

reis hükerek dediki,20 Ağustos 2010

değerli amca oğlu
sizin bu kaşıkara köyü i.ö.o. yaptığınız bu yardımlardan dolayı size ve ümit yengeme sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum ilk kez sitenize girdim gerçekten gurur verici bu yardımda katkısı olan herkese sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. başarılarınızın devamını diliyorum konyadan kaşıkaradaki tüm edinler ailesine selamlar............

sadık erdinler dediki,28 Eylül 2010

Teşekkürler
Merhaba Sadık bey;
İlginize teşekkür ederiz. Amacımız bir şeyler yapmaktı... yaparken sizlerle birlikte yapmayı hedeflemiştik. Son çalışmalar epey yormuştu ama tatlı yorgunluk diyorduk. 10 Ekim 2009 da Ankarada projemizin açılışı yapılacaktı, tüm çalışmalar tamamlanmıştı... maalesef bilinen üzücü olay yaşandı, şu anda çalışmalarımıza geçici ara verilmiştir. Günü ve zamanı gelince hep beraber biraz terleyecez... Konyaya selam ve saygılarımızla.

Haydar ERDİNLER dediki,01 Ekim 2010

Rıdvan GÜLER
merhaba sayın kaşıkara halkı bende bu zor koşullar altında okumuş biriyim bizler bu zorlukları yaşadık kardeşlerimiz o tür zorlukları yaşamasın Allah razı olsun bazı çok değerli amcalarımız abilerimiz elinden geleni yapıyorlar bizde yapmaya çalışıyoruz inşalla kardeşlerimiz dıha güzel ve iyi yerlere gelırler bizim gibi

Rıdvan GÜLER dediki,18 Kasım 2010

davetlisiniz
Sayın devzer meskunları DEVZERLİM adlıfacebook sosyal paylaşım sitesinde sizlerin katılımlarınızı bekliyoruz
NOT:bu sadece devzer köyü mensupları için geçerlidir

devzerli dediki,25 Haziran 2011

zenqin zupeler
Ben mali mulku olupta yardim etmeyen ki$ilere sesleniyorum kendilerinden utansinlar onlar icin hayat ho$ ama biz doqudaki insanlar icin hayat acimasiz ya$anmayacak kadar kotu bir bir hayat war.. bende okuyorum ama zor ko$ularda okumami enqeleyecek kadar zor ko$ularda lise 2 okuyorum ama zor cunku servis fa!an ykk okula gec gidiyoruzZ...

Telefon:05079410746..!

CuN£µt $åHîñ dediki,11 Ağustos 2011

kaşıkara küyü adına
eğitime destek bu güzel çalışmayı yürümekte ve yürütenlere canı günülden teşekürlerimi sunarım.yarın lar için daha mutlu bir yaşam için tüm genç lerin okumasını diliyorum...

salih güler dediki,14 Ağustos 2011

antanyadan kaşı kara köyüne
Van'da ölenlere rahmet kalanlara sağlık diliyorum.herkese acil şifalar ve özellikle van'daki akrabalarıma geçmiş olsn diyorum.

zeynep erzengin dediki,21 Kasım 2011


Teşekkürler ZEYNEP hanım...

Haydar ERDİNLER dediki,06 Aralık 2011

Mesaj ekle